Próba strażaków “ESCADÓRIOS DA HUMANIDADE 2023”

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Giedlarowej wzięli udział w zawodach Bomberios de Elite w Portugalii. W zawodach wzięło udział 1400 strażaków z 10 krajów , zawodnicy .w pełnym umundurowaniu i aparatem ochrony drog oddechowych musieli pokonać 615 metrów . Meta zawodów umieszczona była przy świątyni Bom Jesus de Monte , która jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Tomasz Zygmunt zdobył 1 miejsce 🏆 w klasyfikacji ogólnej , Mach Agata zajeła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej , Mikołaj Rozlazły wygrał swoją kategorie wiekową , Patryk Paul był 6 w swojej kategorii wiekowej .
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Gminy Leżajsk za co bardzo serdecznie dziękujemy